HDslužby
Příhlášení/registrace | CZ | DE | EN | Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku  

2.1.2015 S Pavel Linetem na kole

Pavel Linet profesionální cyklista, cyklista a zase cyklista

- Pavle, jak bys popsal svoji sportovní kariéru?

Ahoj. K cyklistice mě přivedl otec, protože měl kolo stejně rád jako já. Otec pracoval v Chemopetrolu a když se dozvěděl, že tamní oddíl Cheza Litvínov pořádá cyklistický závod, ihned mě přihlásil. Závod jsem vyhrál a hned po vyhlášení vítězů mě Olda Roud starší oslovil, jestli nechci závodit za Cheza Litvínov. Já jsem samozřejmě chtěl a otec také souhlasil. Takže jsem v devíti letech začal závodit za tento tým, kde jsem vydržel dva roky. Následně jsem přestoupil do TJ stadion Louny, kde jsem se v juniorech dostal do reprezentace v cyklokrosu a na silnici. V juniorech druhým rokem mě oslovil Josef Regec jestli nechci závodit za reprezentační projekt Athény. Tam už to bylo opravdu na úrovni a hodně často jsme závodili venku. Po třech letech jsem od p. Regece přestoupil do Italského týmu Metal Cost a to mi bylo už 20 let. V Itálii jsem vydržel dvě sezóny a ze zdravotních důvodů jsem v Itálii skončil a vrátil se domů. Po uzdravení jsem ještě závodil jednu sezónu za Duklu Liberec, kde jsem skončil. Od té doby je pro mě cyklistika jen koníčkem a nyní jezdím za parádní pohodový tým Sport areál Klíny.

-Pavle, mohl bys nám popsat rozdíly v náročnosti tréninků našich a zahraničních týmů, abychom si udělali představu, co obnáší být profesionálním sportovcem?

Budu vycházet ze své zkušenosti z týmu Metal Cost, jak to chodí v jiných týmech v zahraničí nevím. Tréninky všeobecně byly delší a více se najížděl objem což mi zrovna moc nevyhovovalo. Já si spíše potřebuji trénink rozdělit a soustředit se na to, co mi zrovna chybí. Celodenní sezení na kole mi nikdy nevyhovovalo. Jen pro příklad po těžkém závodě jsme v den volna jeli 100km a to mi jako volný den nepřišlo. Nebo po jednorázovém závodě dlouhém 240km jsme se museli jet navečer projet 40km, aby se prý uvolnily nohy. Já je z toho měl tak uvolněné, že mě bolely ještě tři dny. Na kole se tam prostě sedělo každý den a co nejdéle.

 

 

 

Trénink se preferoval jednofázový. Ranní a odpolední trénink jsme nikdy neměli. Když to shrnu, tak jsem doma měl tréninky mnohem těžší, intenzivnější a zaznamenával jsem mnohem lepší výsledky v rozvoji výkonnosti. V Itálii jsem šel s výkonností dolů a přisuzuji to právě výše uvedenému dlouhému monotónnímu tréninku.

- Jak vypadá tréninková příprava nyní čistého amatéra?

No nyní jako amatér trénuji asi čtvrtinu toho co dříve. Protože pracuji na dvanácti hodinové šichty dvě ranní, dvě noční a čtyři dny volno trénink je trošku specifický. O volno jezdím dvě až tři hodiny a o pracovní dny se dostanu na trénink jen jednou na dvě hodiny před první noční. Trénuji na silnici nebo v lese. V zimním období trénuji okolo deseti hodin týdně na kole, běžky, běh nebo posilovna.

- A co bys řekl o svém nynějším týmu za který jezdíš?

V nově vzniklém týmu Sport areál Klíny jsem velice spokojený a naše spolupráce je přátelská. Bez podpory týmu by moje nynější závodění nebylo možné. Na každou sezonu dostávám nové kvalitní oblečení a ještě nějaké komponenty na kolo, což není zrovna levná záležitost. Za tuto podporu jsem velmi vděčný.

- Tréninky , závody a zase závody. Co na to tvoje rodina? /Manželka musí mít svatozář/.

Rodina mě ve sportování podporuje. Máme dvě děti a upřímně řečeno, rodina a sport moc dohromady nejde. Mám štěstí, že mám tolerantní partnerku a obojí zatím funguje /něco se jí leskne nad hlavou/.

- Letos jsi vyhrál pohár Peruna a úspěšně jsi bodoval i v ostatních závodech. Jak bys zhodnotil letošní sezonu?

Letošní sezónu považuji za úspěšnou. Sice jsem na tom byl fyzicky o něco hůře než minulý rok, ale neměl jsem ani v jednom závodě defekt nebo jiný technický problém a výsledky byly lepší. Technické problémy jsem letos neměl hlavně díky tomu, že mi byly Sport areálem Klíny zakoupeny na bika nové komponenty a pláště.

 

Děkuji ti za rozhovor a přeji mnoho sportovních úspěchů.

MG

HDslužby > Sportovní zpravodaj > 2.1.2015 S Pavel Linetem na kole |

http://sport.kliny.cz/files/hlavni/hudy.png

I vy zde můžete mít svoji reklamu

                               tel:722 552 555                                     

© BrusTech technologies 2017